Вітаю Вас Гість
Головна » Архів матеріалів
Сьогодні 20 липня весь світ відзначає міжнародний день шахів, започаткований ще в далекому 1966 році рішенням ФІДЕ. Вітаємо всіх прихильників цієї мудрої гри зі святом! Нехай в будь-якій ситуації у Вас лишається запасний хід конем!
Переглядів: 450 | Додав: Валенок | Дата: 20.07.2011 | Коментарі (0)

З 1 по 3 липня 2011 року в м. Березне проходив шаховий турнір, в якому прийняли участь і два представники м. Острога Сергій Алєксєєнко та його учень Владислав Олійник. На жаль, Сергій виступив набагато нижче своїх можливостей, набравши лише 3 очка з 9 можливих. Зате можна порадіти за Владислава, який набрав 3,5 очка і ще в двох партіях з суперниками з рейтингом понад 2000 пунктів, маючи зайвого пішака і кращу позицію, на жаль, допустив прикрих помилок і зазнав поразок. А переможцем турніру став майстер спорту з Тернополя Антон Подольський - 8 очок. Другу сходинку зайняв дворазовий переможець турніру пам"яті Й.Г.Аршинова кандидат в майстри спорту зі Старокостянтинова Олег Поліщук 7,5 очок, третє місце виборов кандидат в майстри спорту рівнянин Олександр Кохно - 6,5 очок.
Загалом турн ... Читати далі »
Переглядів: 552 | Додав: Валенок | Дата: 03.07.2011 | Коментарі (2)

26 червня з нагоди Дня Конституції України в селі Стадники було проведено шаховий турнір. Участь в змаганнях взяло 9 шахістів. Було проведено коловий турнір в одне коло. Перше місце в турнірі здобув житель села Бродівське Олексій Стецюк, друге житель міста Острога Сергій Алєксєєнко, третє - 14-річний острожанин Владислав Олійник.
Вітаємо переможців!
Переглядів: 494 | Додав: Валенок | Дата: 03.07.2011 | Коментарі (0)

Відбулася чергова партія чемпіонату Острога з шахів. Зустрічались двоє фаворитів змагань Олексій Лісовський (грав білими фігурами) та Віталій Смик (чорними). На жаль, боротьби в партії не вийшло. Незрозумілий прорахунок Олексія на восьмому ході вирішив долю партії. В подальшому гра звелася до реалізації чорними здобутої (подарованої суперником) матеріальної переваги. І Віталій Смик переконливо показав, що в цьому компоненті він проблем не відчуває, 19 ходів і результат 0-1. Вітаємо переможця партії, який схоже поступово починає набирати форму і очки після кількох непередбачуваних поразок на старті чемпіонату.

Переглядів: 418 | Додав: Валенок | Дата: 26.05.2011 | Коментарі (2)

Ця новина не має відношення до острозьких шахів, але вона заслуговує бути опубікована на всіх без вийнятку шахових сайтах.
27 квітня 2011 року Андрій Слюсарчук - український нейрохірург, відомий в світі як "Доктор Пі" завдяки тому, що запам"ятав 30 мільйонів знаків після коми числа Пі, зумів переграти найсильнішу у світі шахову програму "Рибка-4" граючи в сліпу. Матч складався з двох партій. В першій, граючи білими Андрій Тихонович переграв програму, а другу партію звів унічию. В результаті 1,5 на 0,5 - перемога людини. Ось партії цього матчу.
Перша партія:

Друга партія:

Переглядів: 524 | Додав: Валенок | Дата: 06.05.2011 | Коментарі (0)

Опубліковано черговий національний рейтинг-лист шахістів України. В списку шахістів Рівненської області є і 3 шахісти з міста Острога. Перше місце серед них займає Віталій Смик - 2003 пункти, другу сходинку - Валентин Шаранський - 1964 пункти і третю - Сергій Алєксєєнко - 1954 пункти.
Загалом, крім цих трьох шахістів, в загальнообласних змаганнях за останній рік приймали участь ще чимало шахістів з Острожчини, це зокрема: Андрій Кучер, Владислав Олійник, Олександр Сорокін, Леся Омеляш, Любов Гриб, Валерій Бриль, Анатолій Гаврилюк, Олексій Стецюк, Станіслав Рудюк, Олександр Андрійчук.
Можна впевнено казати, що шахи в Острозькому районі стали масовим явищем, на разі основна мета - досягнення високих результатів на рівні області. Адже, на жаль, останній турнір, в якому прийняли участь острозькі шахісти (а це комерційний турнір н ... Читати далі »
Переглядів: 524 | Додав: Валенок | Дата: 30.04.2011 | Коментарі (0)

31 березня в приміщенні шахового гуртка відбулося ще дві партії чемпіонату Острога з шахів. Їхні результати: Лісовський О. - Гриб Л. 1-0, Шаранський В. - Смик В. 1-0

Переглядів: 528 | Додав: Валенок | Дата: 01.04.2011 | Коментарі (0)

30 березня після досить тривалої перерви відновився чемпіонат Острога з шахів. За цей термін відбулися певні зміни у формуванні турнірної сітки. Ідея з запровадженням чітко встановлених ігрових днів, на жаль, не витримала випробовування обставинами. Через часті переноси партій кожен тур проходив під гаслом "ні туру без переносу". Апогеєм став третій тур, коли через різні обставини не відбулося жодної партії. Відтак з метою уникнення масового зарахування технічних поразок учасникам змагання було вирішено, що шахісти самі домовлятимуться між собою про дату і місце проведення партії у зручний для обох час. Лише останній тур чемпіонату має бути проведений у чітко встановлений день.

Перед тим, як показати партії сьогоднішнього ігрового дня, коротко огляну дві партії, які відбулися ще 15 березня 2011 року.

Представляю їх Вашій увазі ... Читати далі »
Переглядів: 552 | Додав: Валенок | Дата: 31.03.2011 | Коментарі (2)

26 березня 2011 року в селі Оженин-1 в приміщенні місцевого ліцею відбувся І етап Народного турніру з шахів на Кубок віце-Президента Федерації шахів України, народного депутата України Миколи Шершуна. Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів. Контроль часу становив 15 хв на партію кожному учаснику до кінця гри. Перемогу в турнірі здобув житель села Хорів Олександр Сорокін – 6,5 очок, друге місце теж одноосібно посів острожанин Сергій Алєксєєнко, на третьому завдяки вищому коефіцієнту Бухгольца - житель села Оженин-1 Валерій Бриль. Загалом прийняло участь в Народному турнірі 26 шахістів з міста Острога, сіл Оженин, Оженин-1, Хорів, Бродівське.
Подаємо Вашій увазі турнірну таблицю змагань:

Место Имя                                    Результат     ... Читати далі »
Переглядів: 513 | Додав: Валенок | Дата: 28.03.2011 | Коментарі (1)

Це вже стало приємно традицією, що успіхи острозької шахової школи не залишаються поза увагою місцевої преси. Ось і на цьому тижні в черговому номері газети "Замкова гора" вийшла стаття, присвячена виступу юних острозьких шахістів на обласній спартакіаді:

Переглядів: 451 | Додав: Валенок | Дата: 20.03.2011 | Коментарі (2)